Rośliny ogrodowe - strona poświęcona roślinnością do ogrodów

Rośliny ogrodowe

Rośliny ogrodowe, rosliność do ogrodów Projektując ogród trzeba wziąć pod uwagę roślinność, która jest najważniejszym elementem ogrodu. Należy dokładnie przemyśleć odpowiedni dobór roślin i ich ilość, by nie doprowadzić do bałaganu w naszym ogrodzie, gdzie trudno byłoby zapanować nad kompozycją.

Roślinność należy układać, aby nie wprowadzała chaosu i nie zatracała swoich walorów estetycznych. Rośliny ogrodowe wyższe powinny być sadzone jak najdalej od wolnej przestrzeni ogrodu. Najpiękniejsze krajobrazy roślinności można podziwiać, gdy jest ona skomponowana warstwami czyli schodkowo. Mianowicie zaczynając od najniższej warstwy czyli trawnika, potem kwiaty, byliny, następnie niskie i wyższe krzewy, a na końcu drzewa.

Rośliny ogrodowe to nie tylko rośliny ozdobne, ale również rośliny użytkowe jak warzywa, zioła, drzewa i krzewy owocowe. Jednak uprawa tych roślin wymaga dużej wiedzy. Są rośliny ogrodowe, które kwitną i owocują wiosną, inne latem i jesienią. Imponujący efekt hodowli roślin ogrodowych uzyskuje się poprzez odpowiednie ich nasadzenie czyli według wymagań danej rośliny oraz prawidłowej i profesjonalnej pielęgnacji. Ważne jest przy doborze roślin, by nie stanowiły one zagrożenia i były bezpieczne zarówno dla nas, naszych pociech i pupili. Tak wiec niezbędna jest wiedza o właściwościach każdej rośliny, ponieważ może się zdarzyć, że oprócz roślin jadalnych znajdziemy również roślinę trującą.


Nie masz pomysłu jak zaprojektować swój ogród?
Ogrody bielsko projektowane przez firmę Januszówka pomogą Ci w wyborze. Oferta handlowa firmy pomoże Ci w doborze roślin oraz donic do ogrodów!


Dowiedz się więcej o projektowaniu ogrodów wchodząc na stronę www.ogrody-bielsko.ig.pl